RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vdes një burrë në Ferizaj, rrokulliset me traktorin e ngarkuar me dru

vdes-nje-burre-ne-ferizaj,-rrokulliset-me-traktorin-e-ngarkuar-me-dru

Një burrë ka humbur jetën në fshatin Pleshinë të Ferizajt, të premten rreth orës 22:00.

Ai është vetaksidentuar në rrethana të panjohura, derisa ka qenë duke drejtuar traktorin, njofton policia përmes raportit 24-orësh.

“I dyshuari derisa ishte duke drejtuar mjetin motorik-traktor me rimorkio (të ngarkuar me dru) në rrethana të panjohura ka humbur kontrollin dhe për pasojë është rrokullisur me mjetin, duke u përmbysur dhe për pasojë ka pësuar lëndime vdekjeprurëse. Njësitet policore, zjarrfikësit dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku edhe është konstatuar vdekja e drejtuesit. Në konsultim me prokurorin turpi i pajetë u është dorëzuar familjarëve”. thuhet në raport.

Related posts

Netanyahu: Izraeli do të vendosë vetë se si t’i përgjigjet sulmit të Iranit

RTI

Çka përfiton Kosova nga anëtarësimi në Këshillin e Evropës

admin

Palestinë: Këtu janë disa nga zhvillimet kryesore të fundit

admin6