RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vdes një person në një aksident në Drenas

vdes-nje-person-ne-nje-aksident-ne-drenas

Një person ka ndërruar jetë dhe një tjetër ka marr lëndime trupore si pasojë e një aksidenti mes dy veturave.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 20:10, në Drenas.

Tutje në raport bëhet e ditur se personi i cili ka marr lëndime trupore është dërguar për tretman mjekësor.

“Raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes dy veturave civile. Si pasojë e aksidentit njëri nga drejtuesit mashkull kosovar ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor, ndërsa drejtuesi i veturës tjetër mashkull kosovar është dërguar për tretman mjekësor”, thuhet në raport.

Ndërkaq, rasti është duke u hetuar.

Related posts

Hetimet e krimeve të luftës, në Kosovë 33 të dënuar – në Serbi vetëm 17

admin

Eliot Engel i ashpër ndaj Washingtonit: Qetësoi autokratin Vuçiq, ndërkaq frikësoi Kosovën

rezart morina

Zgjedhjet në Shqipëri – probleme në disa zona, pjesëmarrja 18.94% deri në 12:00

rezart morina