RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vdes shoferi që u aksidentua në fshatin Pogragjë të Gjilanit

vdes-shoferi-qe-u-aksidentua-ne-fshatin-pogragje-te-gjilanit

Ka ndërruar jetë shoferi që u aksidentua në fshatin Pogragjë të Gjilanit, gjatë ditës së hënë.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

Hshani ka thënë se përkundër ndihmës së mjekëve ai ka nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marrura.

“Drejtuesi i kamionit e humbë kontrollin mbi drejtimin e mjetit të tij dhe më pastaj pas një distance të konsiderueshme përplaset për një muri skaj rruge. Ndihma e shpejtë personin e aksidentuar (drejtuesin e kamionit) me urgjencë e kanë dërguar në emergjencën e Spital Rajonal në Gjilan”.

“Edhe për kundër ndihmës së mjekëve personi i aksidentuar i lindur me 1960, ka ndërruar jetë si pasoj e plagëve të marra në aksident”, deklaroi Hashani.

Për rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që trupi i pajetë të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

Ndërkaq, rasti po hetohet nga Njësitet e Trafikut Rajonal”.

Related posts

“Numri i të burgosurve të sëmurë në burgjet izraelite është mbi 750”

rezart morina

Policia konfiskon drogë në disa qytete, arrestohen të dyshuarit

admin

Ushtria izraelite vret 16 vjeçarin palestinez në Bregun Perëndimor

admin