RTV AHIRETI
-SerbiKosovaKosovëKryesoreLajcakLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Vendimi për dinarin/ Beslimi dhe Petkoviç këtë javë në Bruksel, Lajçak: Shpresoj të tejkalojnë mosmarrëveshjet!

vendimi-per-dinarin/-beslimi-dhe-petkovic-kete-jave-ne-bruksel,-lajcak:-shpresoj-te-tejkalojne-mosmarreveshjet!

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka deklaruar se shpreson që në takimin që do të mbahet këtë javë në Bruksel mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç, të tejkalohen mosmarrëveshjet mes dy vendeve në lidhje me dinarin serb. Përdorimi i dinarit për pagesa me para të gatshme […]

Related posts

Irani emëron ambasadorin e ri në Arabinë Saudite pas ndërprerjes shtatëvjeçare

admin

Rrëfimet e oficerit të FETO-s për mashtrimet gjatë regjistrimit në shkollat ​​ushtarake në Turqi

admin

Tërmeti mori jetën e 11 punonjësve të medias në Adıyaman

rezart morina