RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë GjithaVjosa Osmani

Vendimi për dinarin serb, Vjosa Osmani jep lajmin: Është arritur pajtueshmëri për një pjesë të propozimit amerikan

vendimi-per-dinarin-serb,-vjosa-osmani-jep-lajmin:-eshte-arritur-pajtueshmeri-per-nje-pjese-te-propozimit-amerikan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se çështja e dinarit serb në Kosovë duhet të zgjidhet me urgjencë dhe se tashmë ekziston pajtueshmëri për një pjesë të propozimit amerikan për këtë çështje. Sipas saj, ideale do të ishte nëse do të arrihej një marrëveshje për të në Bruksel, më 19 mars, në kuadër të […]

Related posts

Osmani me katër heroinat e Kosovës përballë Vuçiqit: E vërteta do të dëgjohet dhe do të mbrohet

RTI

Rritet në mbi 15.200 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

admin

Kurti thirrje Perëndimit: Mos bëni presion për Asociacion

rezart morina