RTV AHIRETI
kieKosovaKosovëLajmeLajmet e funditManastiri i DeçanitTë Gjitha

Vendimi për Manastirin e Deçanit, zyrtarja e KiE: Sinjal se Kosova është gati të bashkohet me Këshillin e Europës

vendimi-per-manastirin-e-decanit,-zyrtarja-e-kie:-sinjal-se-kosova-eshte-gati-te-bashkohet-me-keshillin-e-europes

Shefja e re e Zyrës së Këshillit të Evropës në Prishtinë, Mary Ann Hennesy, e cila kohët e fundit ka marrë përsipër detyrat e saj në këtë pozitë, ka bërë vizitën e saj të parë zyrtare në Kosovë. Ajo u takua me zëvendësministrin e Punëve të Jashtme, Kreshnik Ahmetin, për të diskutuar çështje të rëndësishme […]

Related posts

Vuçiq: Ditë e vështirë për serbët dhe Serbinë

admin

“Çfarë makthi”- E veja e Alexei Navalny reagon pas sulmit në Moskë! Ja mesazhi që ka Yulia

admin

NATO zhvillon stërvitjen më të madhe ajrore në Evropë mes tensioneve me Rusinë

rezart morina