RTV AHIRETI
Lajme

VIDEO/ Plagosja e kryeministrit të Sllovakisë, autori qëlloi 4 herë, por… Momenti kur Fico transportohet në spital, ndërsa policia neutralizon autorin

video/-plagosja-e-kryeministrit-te-sllovakise,-autori-qelloi-4-here,-por…-momenti-kur-fico-transportohet-ne-spital,-ndersa-policia-neutralizon-autorin

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico ishte viktimë e një sulmi me armë zjarri. Ai u plagos në një qytet 150 kilometra larg Brastislavës dhe është dërguar me urgjencë në spital. Raportohet se ngjarja ka ndodhur pas një mbledhje të kabinetit, ndërsa Fico është qëlluar sapo ka dalë nga godina. Ndaj tij është qëlluar katër herë,

Related posts

Këshilli i Sigurisë Kombëtare turke ‘dënon ashpër sulmet e tmerrshme ndaj Kuranit’

admin

Mbytet anija në Mesdhe, raportohet për 40 viktima

admin6

Zëvendëskancelari i Gjermanisë viziton Ukrainën

rezart morina