RTV AHIRETI
Lajme

VIDEO/ Protestuesit në Kenia i vënë flakët Parlamentit pas miratimit të ligjit për taksat e reja! Qëllohen për vdekje disa demonstrues

video/-protestuesit-ne-kenia-i-vene-flaket-parlamentit-pas-miratimit-te-ligjit-per-taksat-e-reja!-qellohen-per-vdekje-disa-demonstrues

Kaos në Nairobi! Protestuesit i kanë vënë flakën parlamentit pas miratimit të një një projektligji të diskutueshëm tatimor. Por, ky veprim ka sjellë pasoja në njerëz, ku policia ka qëlluar për vdekje disa demonstrues. Trupat e pesë protestuesve u panë jashtë ndërtesës së parlamentit në kryeqytetin kenian, sipas agjencisë së lajmeve Reuters, pasi policia qëlloi

Related posts

Erdoğan i kërkon NATO-s të bindë Netanyahun për armëpushim në Gaza

RTI

Zhvillimet e fundit të sigurisë, temë diskutimi ndërmjet Kurtit dhe komandantit të KFOR-it

admin

Dy mërgimtarë vdesin në një aksident trafiku në Hungari

admin