RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

“Aleatë dhe partnerë të ngushtë”, Kurti uron Mickoskin: Pres me padurim të punoj me ju

“aleate-dhe-partnere-te-ngushte”,-kurti-uron-mickoskin:-pres-me-padurim-te-punoj-me-ju

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka uruar Hristijan Mickoskin për marrjen e postit të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut. Ai ka thënë se pret me padurim të punojë me Mickoskin, derisa ka përmendur edhe rrugën Prizren- Tetovë. “Urime për Mickoskin për zgjedhjen si kryeministër i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kosova dhe Maqedonia e […]

Related posts

SBASHK-u paralajmëron mbledhje të anëtarësisë nëse Qeveria nuk ua ekzekuton rrogat deri në orën 16:00

admin

Fëmijët në Gaza falënderojnë studentët në SHBA për mbështetjen

RTI

Ndalen për 48 orë 4 policët e suspenduar për plagosjen në veri, Inspektorati Policor jep detaje

rezart morina