RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vjosa Osmani bashkë me Edi Ramën në Ulqin

vjosa-osmani-bashke-me-edi-ramen-ne-ulqin

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ndodhet në Ulqin së bashku me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Të dy ata janë parë të ulur në një tavolinë së bashku me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Kjo vizitë e Osmanit dhe Ramës zhvillohet me rastin e hapjes së sezonit kryesor turistik në Ulqin.

Së bashku me liderët e tri vendeve të Ballkanit Perëndimor është parë edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Edi Rama.

Me rastin e hapjes së sezonit turistik në Ulqin, sonte do të mbajë koncert tenori i mirënjohur kosovar, Ramë Lahaj.

Organizatorë të kësaj ngjarje të rëndësishëm janë Komuna e Ulqinit, Organizata Turistike, Qendra për Kulturë dhe Ministria e Zhvillimit Ekonomik dhe Turizmit e Malit të Zi.

Related posts

Arifi takon Escobarin, thotë se kërkoi ndalimin e pasivizimit të adresave nga Serbia

admin

Tërmeti me magnitudë 4.7 trondit Zvicrën

admin

Blinken: Amerika dënon fuqishëm sulmin ndaj Policisë së Kosovës, autorët të mbahen përgjegjës

admin