RTV AHIRETI
Lajme

VOA: Hamasi sulmon me raketa Izraelin, vazhdojnë luftimet në Gazë

voa:-hamasi-sulmon-me-raketa-izraelin,-vazhdojne-luftimet-ne-gaze

Për herë pas më shumë se katër muajsh, në Tel Aviv sirenat për sulme ajrore u dëgjuan të dielën, ndërsa lufta mes Izraelit dhe militantëve të Hamasit vazhdon në Gazë. Sulmi është një sinjal se Hamasi është ende në gjendje të sulmojë me raketa Izraelin, pavarësisht ofensivës ushtarake shtatë mujore izraelite nga ajri dhe toka

Related posts

Analiza e Sky News: Reputacioni i frikshëm i ‘Kasapit të Teheranit’, çfarë ndodh nëse ai ka vdekur

admin

Shpëtohen 124 emigrantë në Ishujt Kanari

RTI

Një muaj paraburgim për Ilir Avdullahun, i dyshuar për vrasjen e Triumf Rizës

admin