RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Von Cramon: Menjëherë të hiqen vizat për Kosovën

von-cramon:-menjehere-te-hiqen-vizat-per-kosoven

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, deklaroi të hënën se për ta rikthyer besueshmërinë, Bashkimi Evropian duhet t’ia japë menjëherë Kosovës liberalizmin e vizave.

Ajo shkroi në Twitter, se është koha që BE-ja ta përfundojë procesin e liberalizimit, nëse dëshiron që të jetë e besueshme në rrafshin global.

Related posts

Arabia Saudite njofton fillimin e sezonit të ri të Umres për qytetarët dhe banorët e Gjirit

rezart morina

Pacientët me goditje në tru, pa trajtim adekuat

rezart morina

Zelenskyy falënderon Turqinë dhe presidentin Erdoğan për shkëmbimin e të burgosurve

admin