RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Voton kandidati për kryetar të Mitrovicës së Veriut, Betim Osmani

voton-kandidati-per-kryetar-te-mitrovices-se-veriut,-betim-osmani

Kandidati për kryetar të komunës së Mitrovicës së Veriut nga Inciativa Qytetare ‘Mitrovica’, Betim Osmani, ka votuar në zgjedhjet e sotme.

Osmani pas votimit ka thënë se shpreson që të formohen sa më shpejt institucionet e reja sepse qytetarët për to po kanë shumë nevojë.

“E kreva një obligim qytetar. Shpresoj që shumë shpejt kanë me u formu institucionet e komunës. Qytetarët kanë shumë nevojë për institucione, tash e sa muaj jemi si qytetarë duke hjekë keq për institucione, ka nevojë aq shumë dhe shpresoj që do të arrijmë shumë shpejt me i kriju këto institucione”, tha Osmani para mediave.

Mitrovica e Veriut është komunë në të cilën kanë të drejtë vote 18 mijë e 118 votues, të shpërndarë në pesë qendra të votimit. Kandidatët për këtë komunë janë Betim Osmani nga Iniciativa Qytetare ‘Mitrovica’, Taulant Kelmendi nga Partia Demokratike e Kosovës, dhe Erden Atiq nga Lëvizja Vetëvendosje.

Ndryshe edhe në këtë komunë sikurse në komunat e tjera, deri më tash ka pasur interesim të vogël për të votuar .

Related posts

Kaq persona kanë patentë shoferë në Kosovë

rezart morina

Rritja e rasteve: Ministria paralajmëron masa të reja shtrënguese

admin

Shefi i agjencisë së OKB-së për refugjatët ‘i tmerruar’ nga shkatërrimi në Ukrainë pas vizitës 6-ditore

admin