RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vrasja dhe plagosja e policëve në veri: Mbyllet pika kufitare në Bërnjak

vrasja-dhe-plagosja-e-policeve-ne-veri:-mbyllet-pika-kufitare-ne-bernjak

Pika kufitare në Bërnjak është mbyllu për hyrje nga Serbia.

Mbyllja e kësaj pike vjen pas rritjes së tensioneve në veri të vendit, ku në orët e mëngjesit u vra një polic i Kosovës dhe u plagos një tjetër nga grupe kriminale.

Në lidhje me këtë, kanë reaguar të gjithë liderët e shtetit, ku e kanë dënuar si akt dhe kanë bërë thirrje që kryesit e kësaj vepre të dalin para drejtësisë.

Related posts

Kongresi amerikan ndalon me ligj armët gjysmë automatike

admin

Bangladesh, 21 të vdekur brenda ditës nga “ethet e dengës”

admin

Indi, hetimet paraprake: Një gabim në sistemin e sinjalizimit shkaktoi përplasjen e trenave

admin