RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Vuçiç shkarkon kryetarin e komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi: Regjimi serb dhe antishqiptar po vazhdon traditën e Millosheviç

vucic-shkarkon-kryetarin-e-komunes-se-presheves,-shqiprim-arifi:-regjimi-serb-dhe-antishqiptar-po-vazhdon-traditen-e-milloshevic

Shqiprim Arifi, i cili deri dje shërbente si kryetar i komunës së Preshevës është shprehur përmes një reagimi në rrjetet sociale se është shkarkuar nga ky post mbrëmjen e kaluar pa asnjë procedurë ligjore nga regjimi serb dhe antishqiptar. Arifi u shpreh se ka disa kohë që Vuçiç kërcënon publikisht shqiptarët e Preshevës, ndërsa tha […]

Related posts

Presidenti Erdoğan në ceremoninë e inaugurimit: Filloi ‘Shekulli i Turqisë’

admin

Forcat izraelite vrasin dy palestinezë në Bregun Perëndimor të pushtuar

rezart morina

Kryeministri Kurti merr pjesë në Samitin e Paqes 2023 në Seul të Koresë së Jugut

rezart morina