RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vuçiq: Sa të jetë Kurti, s’ka gjë nga dialogu në Bruksel

vuciq:-sa-te-jete-kurti,-s’ka-gje-nga-dialogu-ne-bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq “e ka shpallur” të dështuar procesin e dialogut. Dhe sipas tij, fajtor për këtë është kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Ai në një intervistë për televizionin “Pink”, të enjten mbrëma, përcjell “B92”, ka “kërkuar edhe ndihmë” nga shtetet perëndimore.

“Kërkoj nga fuqitë që e mbrojnë të na ndihmojnë, ta frenojnë e ta mbushin mend Albin Kurtin”, theksoi ai.

Sipas tij, nuk ka gjë as nga dialogu në Bruksel.

Related posts

Hovenier thotë se Plani Evropian është i përkohshëm dhe për momentin më i miri

rezart morina

Izraeli tërheq të dërguarit në Irlandë dhe Norvegji

admin

Gjermania thërret ambasadorin iranian për shkak të sulmit ndaj Izraelit

RTI