RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Vuçiq: Serbia dëshiron të forcojë marrëdhëniet me Izraelin

vuciq:-serbia-deshiron-te-forcoje-marredheniet-me-izraelin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se duan të forcojnë marrëdhëniet dhe mirëkuptimin reciprok me Izraelin, raporton Anadolu.

Presidenti Vuçiq priti ministrin e Jashtëm izraelit, Eli Cohen, i cili po zhvillon takime në kryeqytetin Beograd.

Vuçiq postoi në llogarinë e tij në rrjetet sociale se ai dhe Cohen diskutuan se çfarë mund të bëhet për të përmirësuar marrëdhëniet politike dhe dypalëshe.

Duke theksuar se Serbia është e gatshme të forcojë mirëkuptimin e ndërsjellë, Vuçiq tha: “Ne do të donim të bashkëpunonim në çdo fushë, veçanërisht në fushën e ekonomisë”.

Related posts

Ushtarët rusë: Nëse tërhiqemi, jemi kërcënuar me vdekje – VIDEO

rezart morina

40 viktima pas një sulmi ajror në kryeqytetin sudanez

rezart morina

Putin dhe liderët afrikanë thirrje për “heqjen e sanksioneve ndaj eksporteve ruse të drithit”

rezart morina