RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vuçiqi informon partinë për dorëheqje, shkak pretendohet të jenë “presionet” e Perëndimit për Kosovën

vuciqi-informon-partine-per-doreheqje,-shkak-pretendohet-te-jene-“presionet”-e-perendimit-per-kosoven

Presidenti i Serbisë dhe lideri i SNS-së, Aleksandar Vuçiq u tha bashkëpunëtorëve të tij se është gati të japë dorëheqje.

Sipas mediumit serb Pink, Vuçiq e ka informuar kryesinë e partisë për presionet e Perëndimit ndaj Serbisë në lidhje me Kosovën dhe menjëherë pas kësaj është larguar nga selia e partisë.

“Zyrtarë individualë u përpoqën, siç e morëm vesh, të tregoheshin të zgjuar dhe të thoshin se nuk duhet të pranojmë rastësisht negociata të mëtejshme me BE-në dhe SHBA-në”, shkruan Pink.

Duke cituar burime të paidentifikuara, Pink thotë se Vuçiq “i dëgjoi të gjitha këto me durim dhe më pas tha se do të largohej nëse dikush mendonte se mund të bënte më mirë”.

Ai tha se “nëse populli i refuzon negociatat dhe nëse dikush mendon se duhet ta shkatërrojmë vendin ekonomikisht, do t’ua lërë udhëheqjen atyre që janë më inteligjentë se ai”.

Related posts

Kryeministrja franceze: Do i bëjmë kostot e luftës të papërballueshme për Rusinë

admin

Greqi – 44 parti dorëzojnë aplikimin për zgjedhjet e 25 qershorit

rezart morina

Qeveria diskuton me serbët në veri për shpronësimin e disa tokave

admin