RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zelensky: Ekspertët ndërkombëtarë po përgatisin vendime të vështira për Ukrainën

zelensky:-ekspertet-nderkombetare-po-pergatisin-vendime-te-veshtira-per-ukrainen

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky tha se ekspertët ndërkombëtarë po përgatisin vendime mjaft të vështira për shtetin dhe ushtrinë e vendit të tij.

“Ekspertët ndërkombëtarë po përgatisin vendime mjaft të vështira për Ukrainën, për ushtarët tanë. Tani ne po bëjmë më të mirën, po e bëjmë jo publikisht – në mënyrë që rezultatet e ushtarëve tanë, të cilat do t’i shohin të gjithë, të bëhen më të mirat”, theksoi ai.

Në një video fjalim ai ka kujtuar se të premten është mbajtur një takim i rëndësishëm ndërkombëtar me kryeministrin e Katarit, Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al Thani.

Ky i fundit premtoi 100 milionë dollarë për Ukrainën. /abcnews

Related posts

NATO: Kosova dhe Serbia të zbatojnë atë për të cilën u pajtuan

rezart morina

Reagim ndaj Suedisë, lexohet Kuran në 90 mijë xhami të Turqisë

admin

Rritet në 37.266 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

admin