RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zelensky i kërkon ndihmë kryeministrit indian për “planin e paqes”

zelensky-i-kerkon-ndihme-kryeministrit-indian-per-“planin-e-paqes”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i ka kërkuar ndihmë Indisë për zbatimin e “planit të paqes” në një bisedë telefonike me kryeministrin indian Narendra Modi.

“Bisedova me kryeministrin Narendra Modi dhe i urova suksese për marrjen e presidencës së G20-së”, tha Zelensky në një postim në Twitter.

“Pikërisht në këtë platformë bëra të ditur planin e paqes dhe tani po kërkoj ndihmën e Indisë për ta realizuar atë,” theksoi ai.

Related posts

Von der Leyen: Ukraina po lufton për idealet e Europës, pushtuesi ka dështuar

admin

Rusia dhe Ukraina akuzojnë njëra-tjetrën për shkatërrimin e digës Kakhovka

rezart morina

Me duhan, alkool e thika: Pamjet e tmerrshme të disa të miturve në Pejë

rezart morina