RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zelensky vizitë në Suedi, pritet të takohet me kryeministrin dhe familjen mbretërore

zelensky-vizite-ne-suedi,-pritet-te-takohet-me-kryeministrin-dhe-familjen-mbreterore

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ndodhet në Suedi, ku pritet të takohet me kryeministrin Ulf Kristerson, familjen mbretërore dhe zyrtarë të tjerë për t’i falënderuar ata për mbështetjen e tyre për Ukrainën përballë pushtimit rus.

“Detyra jonë kryesore është të forcojmë mbrojtjen tonë në tokë dhe në qiell, të zhvillojmë bashkëpunimin dypalësh, veçanërisht në industrinë e mbrojtjes, integrimin europian të Ukrainës dhe sigurinë e përbashkët”, shkroi ai në një postim në Telegram. /abcnews

Related posts

Haradinaj: Duhet të shkarkohet qeveria, mënyra se si shkojmë në zgjedhje ka rëndësi

admin

Organizata humanitare WCK rifillon punën në Gaza

RTI

ATK-ja mbledh afro 50 milionë euro më shumë se në 4-mujorin e vitit paraprak

rezart morina