RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zelenskyy: “I pikëlluar thellësisht” nga shpërthimi në Stamboll

zelenskyy:-“i-pikelluar-thellesisht”-nga-shperthimi-ne-stamboll

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka thënë se është “thellësisht i pikëlluar” nga lajmi i shpërthimit në Turqi dhe ka shprehur ngushëllime për viktimat duke u uruar shërim të shpejtë të plagosurve.

“Dhimbja e popullit mik turk është dhimbja jonë”, shtoi Zelenkskyy në një postim në Twitter. /mesazhi

Related posts

Ardhja e dimrit, një valë e re e rasteve me koronavirus pritet t’i afrohet Evropës

admin

Nga marsi hapet sistemi për viza pune në Itali, mund të aplikojnë edhe qytetarët nga Kosova

admin

Presidenti Erdoğan nesër do të takohet në Soçi me presidentin rus Putin

rezart morina