RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Zelenskyy: “I pikëlluar thellësisht” nga shpërthimi në Stamboll

zelenskyy:-“i-pikelluar-thellesisht”-nga-shperthimi-ne-stamboll

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka thënë se është “thellësisht i pikëlluar” nga lajmi i shpërthimit në Turqi dhe ka shprehur ngushëllime për viktimat duke u uruar shërim të shpejtë të plagosurve.

“Dhimbja e popullit mik turk është dhimbja jonë”, shtoi Zelenkskyy në një postim në Twitter. /mesazhi

Related posts

Aktakuzë ndaj një serbi për dhunimin e një shqiptari gjatë luftës në Kosovë

admin

Parlamenti Evropian e miraton planin prej 6 miliardë eurosh për Ballkanin Perëndimor

RTI

Politikani fajëson gratë për rritjen e v*tëvrasjeve të meshkujve: E kanë të vështirë të gjejnë punë e të martohen! Vendi po shndërrohet në një shoqëri të dominuar nga femrat

admin