RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Sheshi Taksim mbetet nën vigjilencë

sheshi-taksim-mbetet-nen-vigjilence

Disa nga të plagosurit në shpërthim u dërguan në spitalin shtetëror Okmeydani në lagjen fqinjë të Sisli, sipas raporteve të lajmeve.

Në orën 20, kishte shumë oficerë policie në roje në hyrje të dhomës së urgjencës së spitalit, por ata nuk pranuan të jepnin asnjë informacion, sipas një korrespondenti të Al Jazeeras.

Që nga ora 20:45, të gjitha hyrjet në rrugën Istiklal u bllokuan nga policia, ndërsa hetimet për shpërthimin po vazhdojnë.

Kishte një numër të madh policie në hyrjen kryesore të rrugës dhe automjete të blinduara të parkuara në Sheshin Taksim aty pranë. Rrugët e pasme që zakonisht gumëzhinin përreth Istiklalit ishin të heshtura dhe bosh. Shumë bare, restorante dhe kafene ishin mbyllur herët. /mesazhi

Related posts

SHBA-ja planifikon ta reduktojë nikotinën në cigare

admin

Erdoğan: Izraeli kryen krime lufte në sy të gjithë botës

admin6

Ndalen për 48 orë 4 policët e suspenduar për plagosjen në veri, Inspektorati Policor jep detaje

rezart morina