RTV AHIRETI
asociacioniBEKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditPeter StanoTë Gjitha

11 vite nga marrëveshja Kosovë-Serbi në Bruksel, BE: Themelimi i Asociacionit është urgjencë, dështimi nënkupton pasoja

11-vite-nga-marreveshja-kosove-serbi-ne-bruksel,-be:-themelimi-i-asociacionit-eshte-urgjence,-deshtimi-nenkupton-pasoja

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, në 11-vjetorin e marrëveshjes së parë Kosovë – Serbi, ka thënë se të gjitha marrëveshjet arritura në kuadër të dialogut duhet të implementohen, duke shtuar se moszbatimi i tyre sjell pasoja serioze për të gjithë popullatën e dy palëve. Stano ka theksuar se çështja e Asociacionit është thelbësore dhe […]

Related posts

Bëhu oficer i Ushtrisë së Kosovës

admin

Orban: Ukraina nuk e fiton dot luftën me Rusinë – VIDEO

rezart morina

Kurti: Autostrada e Gjilanit po bëhet

admin