RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

12 të lënduar në mesin e tyre tetë fëmijë nga aksidenti i autobusit serb në Bullgari

12-te-lenduar-ne-mesin-e-tyre-tete-femije-nga-aksidenti-i-autobusit-serb-ne-bullgari

Një autobus me targa të Serbisë ka dalë nga rruga në Bullgari ku janë lënduar 12 persona, në mesin e tyre tetë fëmijë e katër të rritur.

Nga 12 persona të lënduar, dy prej tyre janë në gjendje të rëndë, të cilët janë transportuar në spitalin e Stara Zagorës, që është vendi më i afërt i aksidentit, transmeton Klankosova.tv

Nga dy personat e lënduar rëndë, njëri nga ta është fëmijë, ku siç shkruan RTS, autobusi vinte nga një pushim në Detin e Zi dhe nuk dihet zyrtarisht shkaku i aksidentit.

Related posts

Osmani dënon kërcënimet e Serbisë ndaj policëve të Kosovës: Kjo fushatë duhet ndalur

admin

Kosova dhe Serbia takohen më 2 maj në Bruksel, detajet që dihen deri tash rreth takimit

rezart morina

10 të vdekur nga protestat anti-OKB në DR Kongo

admin