RTV AHIRETI
FeaturedFejaKulturëLajmeLajmet

12 vjeçari nga Dragashi, haxhiu më i ri kosovar

12-vjecari-nga-dragashi,-haxhiu-me-i-ri-kosovar

Mbi 700 kosovarë kanë marrë rrugën drejt vendeve të shenjta për ta kryer haxhin.

Këtij karvani të besimtarëve i është bashkëngjitur edhe Zylfi Krasniqi 12 vjeçari nga Dragashi, i cili është haxhiu më i ri nga Kosova që ka marrë rrugën drejtë Arabisë Saudite.

Zylfiu bashkë me familjen e tij iu bashkun shumë besimtarëve myslimanë nga e gjithë bota në pelegrinazhin e haxhit.

12 vjeçari shihet në disa imazhe bashkë me imamin e fshatit Zhur, Lulzim Susurin.

Kujtojmë se besimtarët myslimanë do të qëndrojnë rreth 20 ditë në vendet e shenjta për ti kryer obligimet e haxhit.

Related posts

U goditën nga orteku, të paktën 10 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur në Himalajet indiane – VIDEO

admin

Arsimi gjerman në krizë/ Vendi po përballet me mungesën më të madhe të mësuesve

admin

Maqedonci e Jashari pjesë të takimit të Grupit të Kontaktit për Mbrojtjen e Ukrainës

admin