RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditRajonisulmiTë GjithaZveçan

15 muaj burg dhe 12.000 euro gjobë, autorëve të sulmit ndaj pjesëtareve të KFOR-it në Zveçan

15-muaj-burg-dhe-12.000-euro-gjobe,-autoreve-te-sulmit-ndaj-pjesetareve-te-kfor-it-ne-zvecan

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar të akuzuarin për sulm ndaj pjesëtareve të KFOR-it në Zveçan, Nenad Orloviq, me 15 muaj burgim dhe 12.000 euro gjobë. Kryetarja e trupit gjykues, Valbona Musliu Selimaj, tha se vendimi do të bëhet direkt i zbatueshëm meqë vjen si rezultat i marrëveshjes për pranimin e fajësisë. Shtetasi kosovar […]

Related posts

Haxhiu e kritikon Kushtetuesen për ngecje në reformat në drejtësi

admin6

Çeçenia premton se do të ndihmojë Rusinë në luftën kundër Ukrainës – VIDEO

rezart morina

Partia Alternativa për Gjermaninë e shpalli BE-në “projekt të dështuar”

rezart morina