RTV AHIRETI
KosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

25 vite nga Beteja e Koshares, vendimi strategjik që ndikoi në luftën për çlirimin e Kosovës

25-vite-nga-beteja-e-koshares,-vendimi-strategjik-qe-ndikoi-ne-luften-per-clirimin-e-kosoves

Beteja e Koshares më 9 prill 1999, në kuadër të operacionit “Shigjeta”, është njëra ndër më të përgjakshmet dhe më heroiket e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Thyerja e kufirit në mes të Kosovës dhe Shqipërisë shënoi jo vetëm një fitore morale për UÇK-në, por ajo i hapi rrugë furnizimit me armatim dhe mbështetje […]

Related posts

Kuvendi jep detaje për takimin e Konjufcës me deputetin gjerman

rezart morina

Liderët e BE-së ende pa marrëveshje për postet kryesore! Charles Michel: Deri në fund të qershorit duhet të biem dakord për kandidatët për postet kryesore

admin

Erdoğan: Turqia nuk do të tërhiqet nga Siria, kërcënimi terrorist vazhdon

admin