RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

51 pacientë të prekur me COVID-19 po trajtohen nëpër spitale

51-paciente-te-prekur-me-covid-19-po-trajtohen-neper-spitale

Bazuar në raportin 24-orësh nga klinikat Covid-19 në QKUK, por edhe spitalet e përgjithshme, në trajtim nga Covid-19 janë 51 pacientë, të konfirmuar me Covid-19 pozitivë.

Në klinikat e QKUK-së janë të shtrirë 26 pacientë, kurse në spitalet e përgjithshme 25 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 12 pacientë

Mjekim Intensiv Qendror, 1 pacient

Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 3 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 1 foshnje

Spitali i Prizrenit, 2 pacientë

Spitali i Gjakovës, 6 pacientë

Spitali i Pejës, 11 pacientë

Spitali i Gjilanit, 4 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 2 pacientë

Related posts

Fidan: Ndryshimet legjislative të Suedisë duhet të reflektohen në praktikë

admin

Izolimi i shtëpisë – luten qytetarët që të përfitojnë nga subvencionimi pasi edhe pak ditë kanë mbetur deri në përmbyllje

rezart morina

100 mijë persona të vendeve të treta urdhërohen të largohen nga BE

admin