RTV AHIRETI
KosovëLajmeLajmet

78% e votuesve shprehen kundër ligjit që lejon shtatzëninë e asistuar

78%-e-votuesve-shprehen-kunder-ligjit-qe-lejon-shtatzenine-e-asistuar

Sipas një sondazhi të realizuar nga “Debat Plus” në Rtv Dukagjini mbi 78% e votuesve janë shprehur se janë kundër ligjit që lejon shtatzëninë e asistuar, raporton Rtv Besa.
Në pyetjen se a duhet të miratohet ligji që lejon shtatzëninë e asistuar nga 5,700 votues vetëm 1,100 janë shprehur Po derisa 4,600 persona kanë kundërshtuar këtë iniciativ.
Derisa deputeti i cili e kundërshton hapur këtë ligj Eman Rrahmani tha “Gjithmonë i fitoj sondazhet” dhe bëri thirje udhëheqësit të emisionit Ermal Panduri të ftoj më shumë në emisione të tilla. /besa

Related posts

Banka del me sqarim: Mjetet e klientëve të Bankës Kursimore janë të sigurta

RTI

E konfirmon Prokuroria: Ridvan Muharremi e dy zyrtarët e MINT-it dërgohen në mbajtje për 48 orë

admin

Vendimi për dinarin serb, Vjosa Osmani jep lajmin: Është arritur pajtueshmëri për një pjesë të propozimit amerikan

admin