RTV AHIRETI
-SerbiKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditraund të ri bisedimeshTë Gjitha

A do të ketë zgjidhje për dinarin? Kosovë-Serbi, raund të ri bisedimesh në Bruksel, kërkesa nga SHBA dhe BE për Prishtinën

a-do-te-kete-zgjidhje-per-dinarin?-kosove-serbi,-raund-te-ri-bisedimesh-ne-bruksel,-kerkesa-nga-shba-dhe-be-per-prishtinen

A do të ketë zgjidhje në takimin e Brukselit për çështjen e dinarit? Para takimit diplomatë perëndimorë i kanë bërë thirrje qeverisë së Kosovës të pezullojë rregulloren që ndalon përdorimin e dinarit. Përfaqësues të Kosovës dhe Serbisë takohen sot (04.04) në Bruksel nën ndërmjetësimin e BE-së në një raund të ri bisedimesh për zgjidhjen e situatës së krijuar për dinarin e […]

Related posts

Holanda premton 2.5 miliardë euro për Ukrainën për vitin e ardhshëm

admin

EUFOR po “vëzhgon nga afër” situatën e sigurisë në Bosnje

rezart morina

Deputeti Kamberi për seancën e Parlamentit të Serbisë: Rrëmujë dhe albanofobi

rezart morina