RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Afër 7 mijë raste aktive me COVID-19

afer-7-mije-raste-aktive-me-covid-19

Prishtina, Peja dhe Gjilani janë qytetet që kanë më së shumti raste aktive me COVID-19.

Në kryeqytet janë 1.077 raste, Pejë 526 raste dhe në Gjilan 474 raste aktive me Covid-19.

Në raportin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, bëhet e ditur se janë realizuar 2.469 testime prej të cilave 860 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Sipas raportit të fundit, një persona ka vdekur dhe 1.155 të tjerë janë shëruar.

E derisa rastet aktive janë 6.925, vetëm 60 persona janë vaksinuar gjatë 24 orëve të fundit.

Related posts

5 arsye që tregojnë pse filli dentar është kaq i rëndësishëm për higjenën tuaj dentare

admin

Hakan Fidan pranon urime nga vende të ndryshme me rastin e emërimit ministër i Jashtëm i Turqisë

admin

​Draft-statuti i Asociacionit, kërkohet që fillimisht të vlerësohet nga Kushtetuesja

rezart morina