RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aksident i rëndë në Istog, një i vdekur dhe nëntë të lënduar

aksident-i-rende-ne-istog,-nje-i-vdekur-dhe-nente-te-lenduar

Një person ka mbetur i vdekur dhe nëntë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti të ndodhur sonte rreth orës 21:40 në fshatin Dobrushë të Istogut.

Rastin për teve1.info e e ka konfirmuar zëdhënës i policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Sipas Gashit, në aksident janë të përfshira dy automjete dhe një traktor bujqësor e si pasojë një person ka humbur jetën dhe nëntë të tjerë kanë mbetur të lënduar.

“Në aksident janë të përfshira dy automjete dhe një traktor bujqësor. Një person ka humbur jetën, ku vdekjen e ka konstatuar mjeku në Spitalin Rajonal të Pejës dhe nëntë persona të tjerë janë të lënduar”, tha Gashi.

Teksa tha se në vendin e ngjarjes tashmë kanë dalë Policia e Kosovës.

Related posts

Gjermani, reshje të dendura dhe stuhia përfshijnë rajonin e Bavarisë

admin

Hajdari shpalos “Strategjinë për zhvillim industrial dhe mbështetje të bizneseve”

rezart morina

Deputeti francez Portes: Izraeli po bën luftë koloniale për të shkatërruar palestinezët

admin6