RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë, lëndohen pesë persona

aksident-ne-magjistralen-prishtine-podujeve,-lendohen-pese-persona

Pesë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Podujevë.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur ndërmjet dy veturave.

“Sot rreth orës 15:30, kemi pranuar informatëm për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në rrugën Prishtinë -Podujevë. Në aksident janë përfshirë dy automjete, ku pesë persona kanë pësuar lëndime trupore.”, ka bërë të ditur Ahmeti.

Njësia rajonale e trafikut po merret me rastin.

Related posts

Gjermania prezanton qysh tash masat e reja anti-COVID për vjeshtë dhe dimër

admin

Spanjollët votojnë në zgjedhjet që mund ta sjellin të djathtën në pushtet

admin

Palestinë: Këtu janë disa nga zhvillimet kryesore gjatë natës:

admin6