RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aksidenti në hyrje të Shtimes, prokurori i rastit jep detaje

aksidenti-ne-hyrje-te-shtimes,-prokurori-i-rastit-jep-detaje

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në rrugën Ferizaj – Shtime, si pasojë katër persona kanë humbur jetën.

Nga aksidenti tragjik rrugor në hyrje të Shtimes ku humbën jetën katër persona kanë arritur të mbijetojnë dy persona të tjerë.

Prokurori i rastit thotë se na aksident janë përfshirë dy vetura derisa vetura e tretë për të evituar përplasjen ka rënë në hendek.

“Në një automjet dyshohet se kanë qenë katër viktimat, në automjetin tjetër të aksidentuar janë dy të plagosurit që janë në gjendje të rëndë, derisa vetura e tretë duke tentuar të shmangur përplasjen ka lëshuar rrugën dhe ka rënë në hendek”, deklaroi prokurori i rastit, Besnik Nuredini.

Nga ana tjetër koloneli Kanun Veseli, tha se njëri nga viktimat është 21-vjeçar tjetri 23-vjeç derisa dy viktimat tjera janë të moshës rreth 40 vjeçarë.

Drejtori i Spitalit të Ferizajt për Dukagjinin ka thënë se të mbijetuarit janë një grua shtatzënë dhe burri i saj, të cilët janë dërguar në QKUK për trajtim të mëtutjeshëm.

Ai tha se gruaja ka fraktura në këmbë si dhe krahun e thyer.

Related posts

Vërshimet në Podujevë, rreth 60 shtëpi të Pakashticës mbesin të bllokuara

admin

Kusari – Lila: Nuk kemi kërkesë zyrtare për shpërberje të Kuvendit

rezart morina

Gazetarët e Gazës, në luftë për mbijetesë

admin6