RTV AHIRETI
Lajme

Akuzat për gjenocid në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë, Izraeli zotohet se do t’u përgjigjet

akuzat-per-gjenocid-ne-gjykaten-nderkombetare-te-drejtesise,-izraeli-zotohet-se-do-t’u-pergjigjet

Izraeli do të përgjigjet ndaj akuzës për gjenocid në gjykatën më të lartë të Kombeve të Bashkuara më 17 maj, pasi Afrika e Jugut dorëzoi një kërkesë urgjente pranë gjykatës, duke kërkuar që të lëshohet urdhri për armëpushim në Gazë. Kjo është hera e tretë që Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë (GJND) mban seanca dëgjimore për

Related posts

Kishida: Gjermania dhe Japonia forcojnë marrëdhëniet në një nivel të ri

admin

Putin dislokon në Atlantik raketat hipersonike Zircon

admin

Vrasja e Al-Arourit një akt terrorist, tha Haniyeh

rezart morina