RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Akuzat për korrupsion, arrestohet nënkryetarja e Parlamentit Europian

akuzat-per-korrupsion,-arrestohet-nenkryetarja-e-parlamentit-europian

Nënkryetarja e Parlamentit Europian Eva Kaili është ndaluar të premten për t’u marrë në pyetje në kuadër të hetimeve për korrupsion në atë institucion, që lidhet me një vend të Gjirit Persik, raportoi e përditshmja belge Le Soir dhe e përjavshmja Knak.

Kaili, një ish-prezantuese e televizionit grek dhe deputete e Parlamentit Evropian që nga viti 2014, është vënë në shënjestër të hetuesve dhe shtëpia e saj iu nënshtrua kontrollit pasditen e së premtes.

Eva Kaili është një nga 14 nënkryetaret e Parlamentit Evropian.
– Advertisement –

Informacioni u konfirmua nga prokuroria federale pa bërë të ditur emrat e personave të ndaluar.

Related posts

Ushtria izraelite vret një fëmijë palestinez në Bregun Perëndimor

admin

Falet Namazi i Kurban Bajramit, myslimanët sot në festë

admin

Turqia dërgon ndihma në Afganistan pas tërmeteve vdekjeprurëse

rezart morina