RTV AHIRETI
Lajme

Anëtarësimi i Ukrainës dhe Moldavisë, BE hap zyrtarisht negociatat në konferencat ndërqeveritare me ministrat evropianë në Luksemburg

anetaresimi-i-ukraines-dhe-moldavise,-be-hap-zyrtarisht-negociatat-ne-konferencat-nderqeveritare-me-ministrat-evropiane-ne-luksemburg

Bashkimi Evropian do të hapë zyrtarisht bisedimet e anëtarësimit me Ukrainën dhe Moldavinë me mbajtjen e dy konferencave ndërqeveritare me ministrat evropianë në Luksemburg. Presidenti Volodymyr Zelenskyy e ka cilësuar vendimin një ëndërr të realizuar për qytetarët e shtetit që ka më shumë se dy vjet që është në luftë me Rusinë. Anëtarësimi i këtyre

Related posts

Raport nga Londra: Shqiptarët nuk kanë nevojë për azil në Britani, vendi i tyre është i sigurt

admin

FSK-ja realizon një ushtrim fushor

RTI

Sveçla njofton sindikatën se disa nga kërkesat e PK-së janë në procedurë

rezart morina