RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Anulohet vizita e Kouchnerit në Kosovë

anulohet-vizita-e-kouchnerit-ne-kosove

Ambasada e Francës në Kosovë ka njoftuar sot se vizita e ish-ministrit të Jashtëm francez, Bernand Kouchner do të realizohet në një datë të mëvonshme.

Kjo deklaratë nga ambasada vjen një ditë pasi komuna e Prishtinës ka thënë se vizita e Kouchner në Kosovë, është anuluar për shkak të çështjeve logjistike.

“Ju informojmë se vizita e ish-ministrit francez të Punëvë të Jashtme dhe Përfaqësuesi i Lartë i OKB-së, Bernand Kouchner në Kosovë, fatkeqësisht është dashur të anulohet për shkak të problemve logjistike të lidhura me udhëtimin e Kouchner. Ju njoftojmë se vizita e tij do të realizohet në një datë të mëvonshme”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Ndryshe, ish-përfaqësuesi i Lartë i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë, Bernard Kouchner, kishte planifikuar ta vizitojë Kosovën të martën dhe të mërkurën.

Related posts

Rritet në 100 numri i gazetarëve të vrarë në sulmet e Izraelit në Gaza

admin

Mes kritikash, Komisioni për media miraton Projektligjin për KPM-në

RTI

Ministri i Brendshëm maqedonas: Vrasja e të miturës u bë me qëllim zhvatjen e parave nga nëna e saj

rezart morina