RTV AHIRETI
Lajme

Këshilli i Sigurimit të OKB miratoi rezolutën, Hamasi: Jemi gati të negociojmë detajet e armëpushimit

keshilli-i-sigurimit-te-okb-miratoi-rezoluten,-hamasi:-jemi-gati-te-negociojme-detajet-e-armepushimit

Hamasi ka pranuar rezolutën e armëpushimit të miratuar nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së dhe është gati të negociojë detajet, ka thënë një nga zyrtarët e grupit militant për Reuters. Sami Abu Zuhri tha se Hamasi pranoi tërheqjen e trupave izraelite dhe shkëmbimin e pengjeve për të burgosurit e mbajtur nga Izraeli. Ai shtoi, megjithatë,

Related posts

Borrell: Mbështesim bashkëpunimin ushtarak në Ballkanin Perëndimor

rezart morina

Mesazh ngushëllimi nga presidenti Erdoğan për futbollistin brazilian Pele

admin

Ndahen 40 milionë euro shtesë për FSK-në

rezart morina