RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Arrestohen 9 persona zyrtarë për keqpërdorimin e 300 mijë eurove në lidhje me stadiumin e fshatit Magure

arrestohen-9-persona-zyrtare-per-keqperdorimin-e-300-mije-eurove-ne-lidhje-me-stadiumin-e-fshatit-magure

Prokuroria Themelore në Prishtinë –Departamenti për Krime të Rënda, respektivisht Njësiti për Krime Ekonomike dhe Korrupsion, ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme Policia e Kosovës ka arrestuar nëntë persona, të dyshuar se kanë kryer veprën penale ‘’Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit’’ dhe veprën penale të ‘’Mashtrimit’’ nga neni 336 të Kodit Penal të Kosovës.

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton se personat e arrestuar në cilësinë e personave zyrtar, si anëtarë të Komisionit teknik kanë bërë pranimin e punimeve të stadiumit futbollistik në fshatin Magure Komuna e Lipjanit, kinse janë kryer punimet sipas kontratës së fituar nga një kompani”,thuhet në njoftimin për media.

Po ashtu u tha se gjatë këtij aksioni është ndaluar edhe një person, përgjegjës i Kompanisë në fjalë.

Ndërkaq, personat e lartcekur me këto veprime dyshohet se i kanë shkaktuar dëme buxhetit komunal në vlerë rreth 300 mijë euro

Related posts

15 vjet burg për burrin që rrahu për vdekje gruan e tij

admin

Kurti takohet me ish-sekretarin e OKB-së, Ban Ki-moon

admin

Organi fetar turk ‘Diyanet’ djegien e Kuranit në Suedi do ta dërgojë në gjykatat jashtë vendit

admin