RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Arrestohen dy të dyshuar për vrasjen e sotme në një hotel në Prishtinë

arrestohen-dy-te-dyshuar-per-vrasjen-e-sotme-ne-nje-hotel-ne-prishtine

Prokuroria e Shtetit tashmë ka ndaluar dy persona me inicialet A.M dhe M.M nën dyshimin se kanë kryer vrasje të rëndë në një hotel në Prishtinë.

Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Laureta Ulaj.

Prokurori i Shtetit ka lëshuar aktvendim mbi ndalimin e dy personave A.M dhe M.M , nën masat e sigurisë nga Polica, pasi që gjinden në trajtim mjekësorë. Të njëjtit dyshohen për veprën penale “ Vrasje e rëndë”, sipas KPRK-së”, ka thënë Ulaj.

Sipas Policisë, dy të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekesor.

Related posts

Kurti tregon të gjitha vendimet që i mori sot Qeveria e Kosovës

admin

Dëshmitë e paraqitura nga ushtria izraelite janë qesharake thotë Hamasi

admin6

Rasti Dehari dhe zhdukja e mostrave në IML – çfarë dihet deri më tani

admin