RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Arrestohen dy zyrtarë të MINT, dyshohen për keqpërdorimin e rezervave shtetërore

arrestohen-dy-zyrtare-te-mint,-dyshohen-per-keqperdorimin-e-rezervave-shteterore

Policia e Kosovës ka arrestuar dy zyrtarë të Ministrisë së Industrisë Ndermarrësisë dhe Tregtisë Hafiz Garë dhe Irfan Lipovicën.

Arrestimin i tyre është bërë nën dyshimin që janë përfshirë në keqpërdorimin e rezervave shtetërore.

Ndërkohë, Policia ka bastisur pronat e Ridvan Muharremi.Muharremi, që është pronar i restoranit “Bukë e Zemër”, dyshohet se është ndërmjetës në këtë rast.

Related posts

Scholz kërkon regjistrimin e dëmeve të luftës në Ukrainë

admin

Baerbock: Moska ka shkelur mbi parimet mbi të cilat u themeluan Kombet e Bashkuara

admin

Turqi-Katar: 50 vjet raporte diplomatike, dakordësi për të rritur lidhjet

rezart morina