RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Gruaja shtatzënë shpëtohët pas 115 orëve – VIDEO

gruaja-shtatzene-shpetohet-pas-115-oreve-–-video

Gruaja shtatzënë e varrosur nën rrënoja në lagjen Nurdağı të Gaziantep u shpëtua nga ekipet pas 115 orëve

AFAD, ekipet e operacioneve speciale të policisë dhe ekipet e kërkim-shpëtimit të OJQ-ve të ndryshme punuan në rrënojat e apartamentit Zeynep në rrugën Hilmi Kutlubay.

Me të dëgjuar zërin, ekipet janë fokusuar te rrënojat dhe kanë komunikuar me shtatzënën Zahide Kaya, e cila ndodhej nën rrënoja. Shkëmbi u hoq nga rrënojat si rezultat i punës së bërë.

Kayës, e cila u shpëtua në orën e 115 të tërmetit, së pari iu dha serum dhe oksigjen pastaj u dërgua në spital me ambulancë.

Të afërmit e Kaya-s u përqafuan dhe falënderuan guvernatorin e Sirnakit, Osman Bilgin, i cili ndodhej në zonë.

Rreth një orë më parë u shpëtua edhe vajza 6-vjeçare e Zahide Kaya, Kübra.

Related posts

Detaje nga takimi Kurti-Chollet: U diskutua për dialogun, planin evropian dhe raportet mes Kosovës e Serbisë

admin

Kurti me akuza për Prokurorinë: S’po marrin veprime për dhunën në veri

rezart morina

Përfundon marrja në pyetje për dëshmitarin e katërt ndaj ish-krerëve të UÇK-së

rezart morina