RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Arrestohet një mjek në QKUK, për marrje rryshfeti

arrestohet-nje-mjek-ne-qkuk,-per-marrje-rryshfeti

Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton opinionin publik se Departamenti për Krime të Rënda, konkretisht Njësiti për Krime Ekonomike dhe Korrupsion, ka urdhëruar ndalimin e personit me inicialet S.D., në cilësinë e mjekut në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “Marrja e ryshfetit”, sipas KPRK-së.

Prokuroria në koordinim me Policinë është duke vazhduar me ndërmarrjen e veprimeve hetimore lidhur me këtë çështje penale.

Related posts

​Cila është koha më e mirë për të fjetur dhe për t’u zgjuar

admin

Thanat dhe vetitë shëruese

admin

Kina: Aleancat si NATO-ja mund të nxisin konflikt në Azi-Paqësor

admin