RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Arrestohet një serb, dyshohet për pjesëmarrje në protestat e dhunshme të majit në Zveçan

arrestohet-nje-serb,-dyshohet-per-pjesemarrje-ne-protestat-e-dhunshme-te-majit-ne-zvecan

Sllobodan Miletiq nga Zveçani është arrestuar nga Policia e Kosovës dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Tëvë1 mëson se i njëjti dyshohet për pjesëmarrje në protestat e dhunshme që kanë ndodhur më 29 maj në Zveçan.

Ai u arrestua në pikë kalimin kufitar në Jarinje të Leposaviqit.

Miletiq do të jetë në mbajtje deri në një vendim të Gjykatës.

Related posts

Stoltenberg: Samiti i NATO-s në Madrid është një takim me rëndësi të madhe

admin

Britania shënon ditën më të nxehtë të vitit deri më tani

admin

Vdekja e punonjësve të ndihmës në Gaza, Biden dhe Netanyahu do të zhvillojnë bisedime në telefon

admin