RTV AHIRETI
Lajme

Arriti në Kosovë grupi i dytë i haxhive

arriti-ne-kosove-grupi-i-dyte-i-haxhive

Në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë, ka arritur sonte grupi i dytë i haxhive nga Kosova, të cilët këtë vit kanë kryer obligimin e haxhit në vendet e shenjta.

Në pritje të tyre kishin dalë një numër i madh familjarësh, të cilët uruan haxhitë për haxh të pranuar.

Bashkësia Islame e Kosovës njofton se edhe fluturimi i radhës me haxhitë nga Kosova pritet që të realizohet sipas planit të paraparë.

Related posts

Papa Françesku akuzohet për fyerje ndaj komunitetit LGBTQ+, gazetat italiane zbulojnë çfarë ndodhi në takimin me dyer të mbyllura që zhvilloi me peshkopët

admin

Drejtori i PK-së diskuton për situatën e sigurisë me komandantin e KFOR-it dhe shefin e EULEX-it

admin

OBSH: 13 milionë njerëz përballen me pasiguri akute ushqimore në Afganistan

admin