RTV AHIRETI
Lajme

Atentati ndaj kryeministrit të Sllovakisë, liderët botërorë të tronditur: Lajm i tmerrshëm

atentati-ndaj-kryeministrit-te-sllovakise,-lideret-boterore-te-tronditur:-lajm-i-tmerrshem

  Liderët botërore janë shprehur të tronditur për atentatin me armë zjarri ku mbeti i plagosur kryeministrit sllovak Robert Fico Ai është dërguar në spital dhe mendohet se është jashtë rrezikut për jetën, por gjendja shëndetësore mbetet serioze. Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dënon atë që ajo e quan një “sulm të

Related posts

Gjermania do të forcojë kontrollet kufitare me Poloninë dhe Çekinë

rezart morina

Universitetet turke në mbështetje të protestave studentore pro Palestinës

admin

Turqia ‘dënon ashpër’ bastisjen e grupeve fanatike hebreje në Al-Aksa

admin