RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Avioni i parë me municione ‘të avancuara’ amerikane ateron në Izrael

avioni-i-pare-me-municione-‘te-avancuara’-amerikane-ateron-ne-izrael

Ngarkesa e parë e municioneve të avancuara amerikane ka mbërritur në Izrael për të mbështetur vendin në përpjekjet e tij për të luftuar Hamasin.

Dorëzimi përfshin mbrojtje ajrore, municione dhe ndihmë të tjera sigurie, të cilat do të rrisin aftësitë e Izraelit për sulme të rëndësishme dhe përgatitje për skenarë të ndryshëm.

Ushtria izraelite shpreh mirënjohjen për mbështetjen amerikane gjatë kësaj periudhe sfiduese. /mesazhi

Related posts

Mijëra izraelitë marshojnë kundër projektligjit për gjyqësorin

admin

Kurti përplaset me Brnabiqin në Slloveni: Serbia as sanksione nuk i ka vendosur Rusisë

rezart morina

Grossi: Shumë i shqetësuar për rrezikun e goditjes së termocentralit bërthamor Zaporizhzhia

rezart morina