RTV AHIRETI
Lajme

BE lëvron para të reja për Ukrainën, do të vendosen në përdorim interesat nga pasuritë ruse të sanksionuara! Hungaria s’është dakord.

be-levron-para-te-reja-per-ukrainen,-do-te-vendosen-ne-perdorim-interesat-nga-pasurite-ruse-te-sanksionuara!-hungaria-s’eshte-dakord.

Me një manovër juridike ministrat e Jashtëm të BE-së do të venë në përdorim interesat nga pasuritë ruse të sanksionuara. Hungaria nuk është dakord. “1,4 miliardë euro do të vihen në dispozicion gjatë muajit të ardhshëm dhe një miliardë të tjera deri në fund të vitit”, deklaroi i ngarkuari i BE-së për Politikën e Jashtme,

Related posts

Izraeli bombardon qendrën e shpërndarjes së ndihmave humanitare në Gaza, 5 të vrarë

rezart morina

Osmani për zgjedhjet në veri: Shumë qytetarë serbë u kërcënuan dhe u shantazhuan

rezart morina

Një muaj paraburgim për shoferin e autobusit që shkaktoi vdekjen e dy mërgimtarëve

admin